Bu Bahar Temizliğinde Evden Atmanız Gereken  3 Eşya

Evinizde yer kaplayan, kullanmadığınız eşya ile doluysa, bahar temizliği, onlardan kurtulmanız için biçilmiş kaftan. Kurtulmanız gereken eşya seçimini, bu yazı sonunda bulmuş olacaksınız.

Bahar getirdiği enerjisiyle hepimizi derinden etkileyip, pek çok şeye daha pozitif bakmamızı sağlayan bir mevsim. Hayatımıza dair olumsuz olduğunu düşündüğümüz ne varsa, kullandığımız eşya da dahil, baharın gelişiyle bir kenara çekilirler ya da bizzat bizim tarafımızdan icabına bakılmak üzere ele alınırlar. Bahar temizliği de zamanla, tam olarak bu düşüncemizden kaynaklı yaptığımız bir ritüel halini almış.

esya, bahar temizligi

Kendimizi daha olumlu daha enerjik hissettiğimiz bu aylarda, evimizde görmek istemediğimiz ne varsa, toplayıp kaldırıyoruz. Zaman zaman yapılması büyük bir gereklilik olan bu ritüelin psikolojik rahatlamamıza da oldukça fazla etkisi oluyor. Yine de herkes; hızını alamayıp, atılacaklar arasına kaynayan, yokluğu hissedildiğinde de derin bir pişmanlık duygusuyla bizi üzen o güzelim eşyalar yanlışlıkla atılınca, bahar temizliğinin korkutucu yanını yaşamıştır. İşte bu yüzden, küçük bir planlama ile hangi eşyaların atılması gerektiğine karar vermek, daha doğru bir süreçle sonuçlanacaktır.

Bahar temizliğine henüz başlamadıysanız bu yazımız tam size göre. Evinizden atmanız gereken 3 eşya hangisidir, bunları nasıl tespit ederiz, sizin için derledik.

1.Hiçbir Zaman Tamir Etmeyeceğiniz O Eşya

esya, bahar temizligi

Çoğumuz, ‘’ben bunu tamir ederim’’ dediğimiz eşyaların eninde sonunda hiçbir zaman tamir edilmeyen ve bu yüzden de hiç kullanılmayan eşyalara sahibiz. Onu bulun ve hemen oradan uzaklaştırın. Bu güne kadar tamir etmediyseniz, demek ki çok kullanmadığınız ve evinizde yer kaplayan bir eşya.

2.Kullanmadığınız Kıyafetleriniz Hala Orada Mı?

esya, bahar temizligi

Zamanla yıpranan, modası geçen veya bedenimize uymayan kıyafetleri atmaya bir türlü kıyamıyoruz. Bu kıyafetleri ihtiyacı olan biriyle paylaşabilir böylece kıyamadığımız kıyafetlerimiz çöpe gitmek yerine bir işe yarayabilir. Dolabınızda kocaman bir yer kaplayan bu dağınıklıktan faydalı bir şekilde kurtulduğunuzda, odanızın daha düzenli ve kolay toplanabilir olduğunu göreceksiniz.

3.Evinizi Diğerlerinden Farklı Kılın

esya, bahar temizligi

Bazı dekoratif ürünler ilk başta sınırlı sayıda ortaya çıksa da belli bir zaman sonra farklı markalar tarafından da üretilerek, herkes tarafından alınan ürünlere dönüşebiliyor. Evinizde kullandığınız bir posteri, karşıdaki kafede de görmekten sıkıldıysanız, bu ürünlerin hepsini o kafeye hediye etmelisiniz. Daha butik ürünlerle, daha farklı bir mekan yaratmak sizin elinizde. Örneğin, eviniz için tablo almak istiyorsanız, orijinal fotoğraflardan oluşturulan tablo ve posterlere göz atabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Paylaşın