ev içi dekorasyon

Ev İçi Dekorasyon İle Sizi Kendinize Çeken Rahat ve Huzurlu Mekanlar Yaratmanın 5 Yolu

Bazılarımız evlerimizi; maddi değerinin, kaç odalı olduğunun ya da ne kadar modern olduğunun yanında, evimizin bize sağladığı huzur ve konfor açısından değerlendiririz. Her iki insan tipi de ev içi dekorasyon işlerine geldi mi, titiz davranır. Evlerine böyle bakan, huzuru ve rahatlığı her daim evlerinde bulanlar için mekanlarını rahatlatıcı kılmanın 5 pratik yolunu yazdık.

Ev İçi Dekorasyon Hakkında Altın Kural: Güneşin Hayatımıza Etkisini Es Geçmeyin

Kendimizi iyi hissetmemiz için bazen güneşin açması bile yeterli oluyor değil mi? Odanızı tasarlarken bu faktörü gözden çıkarmayın. Güneş alan, aydınlık bir oda seçimi, tasarlamak istediğiniz odanız için ilk adımı oluşturacaktır.

Çok veya Az Değil, Yeteri Kadar Eşya Alın

ev içi dekorasyon
Gelişen ve değişen ev içi dekorasyon anlayışları ile harika ürünler bulmak, bu ürünlere ulaşmak ve hatta satın almak çok kolay. Fakat, bu güzel ürünlerin hepsini aynı anda kullanmaya çalışmak evinizin karman çorman görünmesine neden olacaktır. İyisi mi siz çizginizi bozmayın. Bırakın o güzel olan berjer veya harika bir rengi olan halı yerinde kalsın. Size huzur veren bir mekanın, gerçekten ihtiyacınız olan eşyalardan başka bir eşyaya ihtiyacı yok. Yeteri kadar eşya ile doldurduğunuz odanız, karmaşıklıktan ve aşırılıktan uzak kalarak size ferahlık hissi verecektir.

Renk Seçimi Göründüğünden Daha Önemli

ev içi dekorasyon
Renkler, hayatımızı tahmin ettiğimizden daha fazla etkileyebilirler. Bu yüzden, rahatlatıcı bir ortam yaratmak istiyorsanız, bu oda için seçeceğiniz renklere dikkat etmenizde fayda var. Çok koyu renkler, bu planladığınız bu oda için işe yaramayacaktır. Daha açık hatta uçuk diye tanımladığımız renklerle daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Ayrıca, bu oda için renkleri çok fazla karıştırmamak, belli renkler üzerinde yoğunlaşmak çok daha doğru olacaktır. Örneğin, duvarlarınızı, duvar renginize yakın renkleri içeren veya bu renklerle uyum sağlayabilecek poster, tablo gibi görseller oldukça etkili olacaktır.

Bitkilerin Enerjisi Her Zaman İyidir

ev içi dekorasyon
Halihazırda bitki besleyenler bilirler ki, bitkilerin enerjisi her zaman hayatlarımıza olumlu yönde etki ederler. Rahatlamak için planladığınız odanızı, özellikle yeşil yapraklı çiçeksiz bitkilerle paylaşmanız, güzel sonuçlar doğuracaktır.

Konfora Önem Verin

ev içi dekorasyon
Odanızın her yerine koltukla doldurmak yerine, gerçekten rahat konforlu bir kanepe almak daha olumlu bir sonuç doğuracaktır. Bu odayı kendiniz için tasarladığınızı unutmayın, sizin için iyi olan neyse, onu seçin.

Düşüncelerinizi Paylaşın